- In stock
-
−1%
Solid State Logic SSL12 - Interfaz de audio USB-C 12/8
Solid State Logic SSL12 - Interfaz de audio USB-C 12/8
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | USB interface |
| Product colour | Black |
| Proper use | Studio |
| LED indicator light | Y |
| Product type | Audio interface |
| Control | Buttons, knob |
| Loopback | Yes |
| On/off key | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Weight | 1.4 kg |
| Height | 58.7 mm |
| Depth | 155 mm |
| Width | 286.7 mm |
| Package contents | USB-C to A cable, USB-C to C cable, Intrerface x 1 |
| Built-in display | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Included software | SSL Production Pack |
| Hardware included | Yes |
| Output impedance | 40 Ω |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Sample rate | 44.1 / 48 kHz / 88.2 kHz / 96 kHz / 176.4 kHz / 192 kHz |
| Input impedance | 200 Ω |
| Bit depth | 32 |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| MIDI (5-pin) input | 1 |
| ADAT input | 1 |
| 6.35 mm (1 4-inch) output | 4 |
| Instrumental input TS 1/4" (6.35 mm) | 2 |
| XLR combo inputs | 4 |
| Headphone outputs 1/4" (6.35 mm) | 2 |
| MIDI output (5-pin) | 1 |
| Warnings | Avoid contact with liquids and moisture., Store away from heat and open flame., Do not open the appliance housing; risk of electric shock. |