Natec Multimedia Keyboard BARRACUDA slim USB, US layout, black
Natec Multimedia Keyboard BARRACUDA slim USB, US layout, black




Natec Multimedia Keyboard BARRACUDA slim USB, US layout, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Full-size keyboard | Yes |
| Wrist rest | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | No |
| Mouse included | No |
| Cable length | 1.8 m |
| Weight | 529 g |
| Depth | 447 mm |
| Package width | 167 mm |
| Height | 22 mm |
| Device interface | USB |
| Purpose | PC/server |
| Keyboard form factor | Standard (US) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Recommended usage | Office |
| Windows keys | Yes |
| Connectivity technology | Wired |