- In stock
NATEC KEYBOARD TROUT SLIM USB, US LAYOUT, BLACK
NATEC KEYBOARD TROUT SLIM USB, US LAYOUT, BLACK
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wrist rest | No |
| Backlight | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Keyboard style | Straight |
| Product colour | Black |
| Mouse included | No |
| Weight | 349 g |
| Package width | 136 mm |
| Height | 22 mm |
| Depth | 436 mm |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Office |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Connectivity technology | Wired |
| Windows keys | Yes |
| Keyboard form factor | Standard (US) |
| Numeric keypad | Yes |