- In stock
NATEC KEYBOARD NAUTILUS US SLIM
NATEC KEYBOARD NAUTILUS US SLIM
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Housing material | ABS |
| Backlight | No |
| Product colour | White |
| Cable length | 1.8 m |
| Full-size keyboard | Yes |
| Wrist rest | No |
| Keyboard style | Straight |
| Mouse included | No |
| Weight | 390 g |
| Height | 26 mm |
| Package width | 135 mm |
| Depth | 435 mm |
| Device interface | USB |
| Keyboard form factor | Standard |
| Windows keys | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Recommended usage | Office |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard number of keys | 105 |
| Connectivity technology | Wired |