- In stock
Natec Herring US Multimedia Slim Keyboard Black
Natec Herring US Multimedia Slim Keyboard Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Housing material | ABS |
| Backlight | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| Mouse included | No |
| Width | 125 mm |
| Height | 23 mm |
| Depth | 439 mm |
| Weight | 414 g |
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Numeric keypad | Yes |
| Recommended usage | Office |
| Windows keys | No |
| Keyboard number of keys | 105 |
| Warnings | Keep away from water and other liquids., Do not disassemble the keypad - risk of electric shock., Follow local regulations for the disposal of electronic equipment. |