-
−22%
Logitech Wireless Desktop MK270 US
Logitech Wireless Desktop MK270 US
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LOGITECH, Logitech |
| Model | MK270 |
| Keyboard type | Wireless |
| Length | 44.1 cm, 520mm. |
| Width | 14.9 cm, 160 mm. |
| Height | 1.8 cm, 50 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | Wireless USB |
| Keyboard language | English |
| Key type | Membrane |
| Backlight | No |
| Multimedia keys | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Maximum operating range | 10 years |
| Batteries used | AAA, AA |
| Mouse included | Yes (wireless, optical) |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Waterproof. Plug and Play |
| Weight | 0.791 kg. |
| Country of manufacture | CN |