-
−2%
Logitech Wireless Combo MK345
Logitech Wireless Combo MK345
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Plug and Play | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Keyboard style | Straight |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Protection features | Spill resistant |
| Wrist rest | Yes |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Keyboard battery type | AA |
| Power source type | Battery |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Mouse weight | 91 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 186.7 x 447.2 x 21.4 mm |
| Keyboard weight | 603 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 67.9 x 38.4 x 105.4 mm |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 14.4 x 6.6 x 18.7 mm |
| Receiver weight | 2 g |
| Unifying receiver | No |
| Number of products included | 3 pc(s) |
| Batteries included | Yes |
| User guide | Yes |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Mouse battery type | AA |
| Mouse battery life | 18 month(s) |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll | Yes |
| Buttons quantity | 3 |
| Mouse included | Yes |
| Scroll type | Ball |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Hot keys | Yes |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Device interface | RF Wireless |
| Connectivity technology | Wireless |
| Numeric keypad | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Purpose | PC/Server |
| Pointing device | No |
| Multimedia keys | Yes |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Recommended usage | Universal |
| USB hub | No |
| On/off switch | Yes |
| Keyboard language | English |
| Master (outer) case gross weight | 3.7 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Warnings | Protect against moisture., Do not dismantle the appliance., Take your old device to a dedicated collection point for electronic waste. |