LOGITECH Pebble 2 Bluetooth Keyboard Combo - TONAL GRAPHITE - US INT'L
LOGITECH Pebble 2 Bluetooth Keyboard Combo - TONAL GRAPHITE - US INT'L
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
Focused on innovation and quality, Logitech designs personal peripherals to help people enjoy a better experience with the digital world. We started in 1981 with mice, which (new at the time) provided a more intuitive way of interacting with a personal computer. We became the worldwide leader in computer mice, and have reinvented the mouse in dozens of ways to match the evolving needs of PC and laptop users.
Since those early days, we have expanded our expertise in product design beyond the computer mouse, with a broad portfolio of interface devices that are the "last inch" between you and your computer or your console game, digital music or home-entertainment system.
With products sold in almost every country in the world, Logitech's leadership in innovation now encompasses a wide variety of personal peripherals (both cordless and corded), with special emphasis on products for PC navigation, gaming, Internet communications, digital music and home-entertainment control.
| Device Location | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Interface | USB |
| Form Factor | Compact |
| Keyboard Features | Multimedia Function Easy-Switch Bluetooth Button |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Technology | Optical |
| Movement Resolution | 1000 dpi |
| Mouse Features | Scrolling Wheel |
| Platform Compability | Mac Linux iOS Windows iPad |
| Requires Peripheral Devices | USB port Internet Connection for Optional Software Download |
| Supports Battery Type Classification | AA/AAA |
| Battery Included Quantity | 3 |
| Battery Required Quantity | 3 |
| Localization | US English |
| External Color | Graphite |
| Included Accessories | USB Receiver Quick Start Guide |
| Built-in Devices | LED Indicator |
| Compliant Devices | PC Other Mac |
| Width | 279 mm |
| Height | 124 mm |
| Depth | 16 mm |
| Nominal Weight | 0.423 kg |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 362 mm |
| Pack Width (mm) | 36 mm |
| Pack Height (mm) | 134 mm |
| Weight | 0.661 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.5288 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Box |
| EAN Code | 5099206115606 |