-
−3%
Logitech 920-004508 keyboard Mouse included Home RF Wireless QWERTY US International Black
Logitech 920-004508 keyboard Mouse included Home RF Wireless QWERTY US International Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Plug and Play | Yes |
| Wireless range | 10 m |
| Protection features | Spill resistant |
| Wrist rest | No |
| Product colour | Black |
| Adjustable keyboard height | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| LED indicators | Yes |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries supported | 3 |
| Service life of battery | 36 month(s) |
| Keyboard battery type | AAA |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Power source type | Battery |
| Battery capacity | 1000 mAh |
| Battery technology | Alkaline |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 60 x 39 x 99 mm |
| Mouse weight | 75.2 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 441 x 18 x 149 mm |
| Keyboard weight | 498 g |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 14.4 x 6.6 x 18.7 mm |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver included | Yes |
| Unifying receiver | Yes |
| Receiver weight | 2 g |
| Receiver type | Unifying receiver |
| Batteries included | Yes |
| Mouse battery life | 12 month(s) |
| Scroll | Yes |
| Movement detection technology | Optical |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 2 |
| Mouse included | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| On/off switch | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Connectivity technology | Wireless |
| Numeric keypad | Yes |
| Device interface | RF Wireless |
| Recommended usage | Home |
| Keyboard language | US International |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Purpose | Universal |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Master (outer) case gross weight | 6.03 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Warnings | Keep away from water and other liquids., Do not disassemble the keypad - risk of electric shock., Follow local regulations for the disposal of electronic equipment. |