- In stock.
Keyboard Trust Primo EN, black
Keyboard Trust Primo EN, black
Keyboard Trust Primo EN, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 44.9 cm, 456 mm. |
| Width | 14.8 cm, 190 mm. |
| Height | 3 cm, 30 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB |
| Keyboard language | English |
| Key type | Membrane |
| Backlight | No |
| Multimedia keys | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.642 kg. |
| Country of manufacture | CN |