- In stock.
KEYBOARD STEELSERIES APEX PRO TKL GEN 3
KEYBOARD STEELSERIES APEX PRO TKL GEN 3
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | Pro TKL Gen 3 |
| Keyboard type | Wireless |
| Length | 35.5 cm, 128 mm. |
| Width | 12.9 cm, 355 mm. |
| Height | 4.2 cm, 42 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | Wireless USB |
| Keyboard language | English (US) |
| Key type | Mechanical |
| Type of mechanical keys | OmniPoint 3.0 |
| Backlight | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Separate number block | No |
| Additional keyboard features | Programmable buttons, Programmable backlight |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 1,438 kg. |
| Country of manufacture | CN |