Keyboard Steelseries Apex 5 Hybrid Blue, English (US), black
Keyboard Steelseries Apex 5 Hybrid Blue, English (US), black



Keyboard Steelseries Apex 5 Hybrid Blue, English (US), black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | 5 |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 44.3 cm, 437 mm. |
| Width | 13.9 cm, 139 mm. |
| Height | 4 cm, 40 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB |
| Keyboard language | English (US) |
| Key type | Mechanical |
| Type of mechanical keys | SteelSeries Hybrid Blue |
| Backlight | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Additional keyboard features | Programmable buttons |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Wrist rest. OLED display. Ergonomic design |
| Weight | 0.5 kg. |
| Country of manufacture | CN |