- In stock
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
Full size 104-keys standard keyboard
| Summary | Gembird KB-U-103-RU. Keyboard form factor: Full-size (100%). Keyboard style: Straight. Connectivity technology: Wired, Device interface: USB, Keyboard key switch: Membrane, Keyboard layout: QWERTY. Cable length: 1.5 m. Recommended usage: Office. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=8399 |
| Unit Box Height | 0.025 |
| Unit Box Length | 0.455 |
| Unit Box Width | 0.265 |
| Certification | RoHS, CE, ISO 9001 |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Keyboard language | English/Russian |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | No |
| Recommended usage | Office |
| Windows keys | Yes |
| Keyboard style | Straight |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Wrist rest | No |
| Cable length | 1.5 m |
| Power source type | USB |
| Mouse included | No |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 7/Windows 8 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 140 x 445 x 24 mm |
| Keyboard weight | 424 g |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package depth | 455 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 496 g |
| User guide | Yes |
| Pallet gross height | 340 mm |
| Pallet gross length | 470 mm |
| Pallet gross weight | 9910 g |
| Pallet gross width | 275 mm |
| KB language | ENG/RUS |
| Units per Shipping Box | 20 |
| Unit Calculated Volume | 0.002286 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.465 kg |