- In stock.
KEYBOARD GENESIS THOR 230 RGB
KEYBOARD GENESIS THOR 230 RGB



KEYBOARD GENESIS THOR 230 RGB
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GENESIS, Genesis |
| Model | Thor 230 TKL |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 36.3 cm, 410 mm. |
| Width | 15.5 cm, 162 mm. |
| Height | 3.9 cm, 47 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB |
| Keyboard language | English (US) |
| Key type | Mechanical |
| Type of mechanical keys | Outemu Brown |
| Backlight | Yes |
| Multimedia keys | No |
| Separate number block | No |
| Maximum operating range | 1.6 m |
| Water resistance | No |
| Cable length | 1.6 m |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.905 kg. |
| Country of manufacture | CN |