Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
109-key silicone flexible keyboard
Water-proof, dust-proof, acid- and alkaline-proof design
Compact size when packed, ideal for travelling
Fully silent typing
| Summary | Gembird KB-109F-B. Connectivity technology: Wired, Device interface: USB + PS/2, Keyboard layout: QWERTY, Keyboard number of keys: 109. Cable length: 1.5 m. Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=5485 |
| Unit Box Height | 0.145 |
| Unit Box Length | 0.1 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB + PS/2 |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard number of keys | 109 |
| LED indicators | Yes |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Mouse included | No |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 495 x 12 x 138 mm |
| Keyboard weight | 300 g |
| Package depth | 110 mm |
| Package height | 150 mm |
| Package weight | 380 g |
| Package width | 110 mm |
| Compatible operating systems | Windows 98SE, ME, 2000, XP, 2003, Vista, Windows 7 |
| Internal | No |
| KB language | ENG |
| Units per Shipping Box | 30 |
| Unit Calculated Volume | 0.001151 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.26 kg |