- New
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 5
business days
Experience smooth typing with the DELL KB522 USB QWERTY keyboard. Its full-size 104 keys ensure comfort and accuracy, making it perfect for both work and play. Durable and stylish, in elegant black!
Features | |
|---|---|
| Number of USB 2.0 ports | 2 |
Design | |
| Wrist support | No |
| Product color | Black |
| Surface color scheme | Monochromatic |
| Keyboard style | Straight |
| Lighting | No |
Power | |
| Power supply type | USB |
Weight and dimensions | |
| Keyboard weight | 590g |
Packaging details | |
| Number of products included | 1 pc. |
| Package weight | 1.27 kg |
| Package width | 463.6 mm |
| Package height | 46.3 mm |
Mouse | |
| Mouse included | No |
Keyboard | |
| USB hub | Yes |
| Keyboard language | US International |
| Numeric keyboard | Yes |
| Recommended use | Universal |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Display device | No |
| Number of keyboard keys | 104 |
| Multimedia keys | Yes |
| Device interface | USB |
| Keyboard shape | Full size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Windows keys | Yes |
Other features | |