-
−1%
HP 350 Compact Multi-Device Bluetooth Keyboard
HP 350 Compact Multi-Device Bluetooth Keyboard
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wireless range | 10 m |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Power source type | Battery |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Battery technology | Alkaline |
| Keyboard battery type | AAA |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 282.1 x 121.8 x 16 mm |
| Weight | 340 g |
| Keyboard weight | 340 g |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Mobile operating systems supported | iPadOS |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Mouse included | No |
| Device interface | Bluetooth |
| Hot keys | Yes |
| Numeric keypad | No |
| Number of hot keys | 12 |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Pointing device | No |
| Recommended usage | Home |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Keyboard language | English |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Depth | 121.8 mm |
| Width | 282.1 mm |
| Height | 16 mm |
| Warnings | Follow local regulations for the disposal of electronic equipment., Keep away from water and other liquids., Do not disassemble the keypad - risk of electric shock. |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |