HP 230 Wireless Mouse and Keyboard Combo
HP 230 Wireless Mouse and Keyboard Combo
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wireless range | 10 m |
| Backlight | No |
| Product colour | Black |
| Power source type | Battery |
| Service life of battery | 16 month(s) |
| Keyboard weight | 500 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 440 x 146.2 x 27.6 mm |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 63.3 x 115 x 36.2 mm |
| Mouse weight | 60 g |
| Weight | 500 g |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 10, Windows 7 |
| Mouse included | Yes |
| Movement resolution | 1600 DPI |
| Numeric keypad | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Pointing device | No |
| Device interface | RF Wireless |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Warnings | Protect against moisture., Do not dismantle the appliance., Take your old device to a dedicated collection point for electronic waste. |