HP 230 Wireless Keyboard
HP 230 Wireless Keyboard
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| USB connector type | USB Type-A |
| Island-style keyboard | Yes |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Power source type | Battery |
| Keyboard weight | 495 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 440 x 146.2 x 27.6 mm |
| Weight | 495 g |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| User guide | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Receiver included | Yes |
| Mouse included | No |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Connectivity technology | Wireless |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Pointing device | No |
| Device interface | RF Wireless |
| Numeric keypad | Yes |
| Height | 27.6 mm |
| Depth | 146.2 mm |
| Width | 440 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Warnings | Do not disassemble the keypad - risk of electric shock. |