HERO68 HE Black+Red+Gradient Dragon King RGB AULA gasket keyboard
HERO68 HE Black+Red+Gradient Dragon King RGB AULA gasket keyboard












HERO68 HE Black+Red+Gradient Dragon King RGB AULA gasket keyboard
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Backlight colour | RGB |
| Keyboard style | Straight |
| Backlight | Yes |
| Product colour | White |
| Power source type | USB-C |
| Width | 314 mm |
| Length | 120 mm |
| Height | 31 mm |
| Keyboard | Yes |
| Mouse included | No |
| Device interface | USB Type-C |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Recommended usage | Gaming |