Gembird KB-U-103 keyboard USB US English Black
Gembird KB-U-103 keyboard USB US English Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Power source type | USB |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 450 x 148 x 21 mm |
| Keyboard weight | 424 g |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Certification | CE, UL, ISO 9002 |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Device interface | USB |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Purpose | Universal |
| Keyboard language | US English |
| Numeric keypad | Yes |
| Warnings | Do not disassemble the keypad - risk of electric shock., Follow local regulations for the disposal of electronic equipment. |
| Sustainability certificates | RoHS |