- In stock
Gaming keyboard Steelseries Apex 3 TKL, English (US), black
Gaming keyboard Steelseries Apex 3 TKL, English (US), black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | 3 TKL |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 15 cm, 135 mm. |
| Width | 36.4 cm, 135 mm. |
| Height | 4 cm, 40 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB |
| Keyboard language | English (US) |
| Key type | Membrane |
| Backlight | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Separate number block | No |
| Water resistance | Yes |
| Additional keyboard features | Volume adjustment |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.45 kg. |
| Country of manufacture | CN |