Gaming keyboard Steelseries Apex 3, English (US), black
Gaming keyboard Steelseries Apex 3, English (US), black



Gaming keyboard Steelseries Apex 3, English (US), black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | 3 |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 44 cm, 521 mm. |
| Width | 14 cm, 214 mm. |
| Height | 4 cm, 67 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB |
| Keyboard language | English (US) |
| Key type | Membrane |
| Backlight | Yes |
| Multimedia keys | No |
| Separate number block | Yes |
| Water resistance | Yes |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | IP32 |
| Weight | 1.28 kg. |
| Country of manufacture | CN |