AKAI MIDIMIX Mixer/DAW Controller USB Black
AKAI MIDIMIX Mixer/DAW Controller USB Black



AKAI MIDIMIX Mixer/DAW Controller USB Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Product type | MIDI Controller |
| Built-in display | No |
| Buttons quantity | 16 |
| Number of knobs (270°) | 24 |
| Number of button banks | 2 |
| Number of faders | 8 |
| Product colour | Black |
| Power source type | USB |
| Height | 30 mm |
| Weight | 700 g |
| Depth | 201 mm |
| Width | 239 mm |
| Included software | Yes |
| USB ports quantity | 1 |
| Connector(s) | Kensington Lock |