Activejet K-3803S USB keyboard
Activejet K-3803S USB keyboard
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cable length | 1.8 m |
| Plug and Play | Yes |
| Keyboard style | Curved |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Wrist rest | No |
| Ergonomic design | Yes |
| Surface coloration | Monotone |
| Backlight | No |
| LED indicators | Yes |
| Power source type | USB |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 432 x 146 x 20 mm |
| Keyboard weight | 432.1 g |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mouse included | No |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Pointing device | No |
| Windows keys | Yes |
| Multimedia keys | No |
| Product type | Wired |
| Keyboard key profile | High-profile |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | US International |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Recommended usage | Universal |
| USB hub | No |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Sustainability certificates | CE |