-
−1%
A4Tech KR-83 keyboard USB Black
A4Tech KR-83 keyboard USB Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Keyboard key switch | Membrane |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Number of hot keys | 12 |
| Adjustable feet | Yes |
| Weight | 510 g |
| Depth | 151 mm |
| Height | 22 mm |
| Width | 449 mm |
| Cord length | 1.5 m |
| Mouse included | No |
| Purpose | PC/server |
| Keyboard form factor | Standard |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Home |
| Compatible operating systems | Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 |
| Bluetooth | No |
| Input voltage | 5 V |