Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
| Summary | Philips HD9318/70. Water tank capacity: 1.7 L. Power: 2200 W. Product colour: White, Housing material: Plastic, Water level indicator, Filtering |
| Vendor Homepage | www.documents.philips.com/assets/20210505/f790c35fb26048af8582ad1f003202f8.pdf |
| Unit Box Height | 0.25 |
| Unit Box Length | 0.23 |
| Unit Box Width | 0.19 |
| Country of origin | China |
| Filter material | Stainless steel |
| Filtering | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Power LED | Yes |
| Product colour | White |
| Removable filter | Yes |
| Spring lid | Yes |
| Washable filter | Yes |
| Water level indicator | Yes |
| Water tank capacity | 1.7 L |
| 360° rotational base | Yes |
| Auto power off | Yes |
| Cord length | 0.75 m |
| Cord storage | Yes |
| Indication light | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| On/off switch | Yes |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power | 2200 W |
| Power source | AC |
| Depth | 160 mm |
| Height | 253 mm |
| Weight | 890 g |
| Width | 223 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 1220 g |
| Package width | 226 mm |
| Recyclable packaging material | 90 % |
| Bowl capacity | 1.7 L |
| Dangerous goods | No |
| Flat heating element | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Model | HD9318/70 |
| Model name | HD9318/70 |
| Units per Shipping Box | 6 |
| Unit Calculated Volume | 0.01253 cubm |
| Unit Calculated Weight | 1.33 kg |