-
−3%
Four electric cooking zones with power up to 2300 W. There is a rapid boil function and safety features, including overflow protection and automatic shut-off.
Four electric cooking zones with power up to 2300 W. There is a rapid boil function and safety features, including overflow protection and automatic shut-off.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
This built-in induction hob with an elegant black design and four electric cooking zones is a perfect fit for your kitchen.
Technical specifications: Hob width: 60 cm Number of electric cooking zones: 4 Power source: Electric AC input voltage: 220 -240 V AC input frequency: 50 Hz Connected load: 7200 W Weight: 10.2 kg Depth: 510 mm Height: 52 mm
Design | |
|---|---|
| Cooking zone 1 rapid heating power | 2300W |
| Cooking zone 2 rapid heating power | 1800W |
| Cooking zone 3 rapid heating power | 2300W |
| Cooking zone 4 rapid heating power | 2300W |
| Device installation | Built-in |
| Housing material | Glass |
| Product color | Black |
Power | |
| AC input voltage | 220 -240V |
| Connected load | 7200W |
| AC input frequency | 50Hz |
Weight and dimensions | |
| Width | 600mm |
| Depth | 510mm |
| Weight | 10.2 kg |
| Height | 52 mm |
Operation | |
| Rapid heating function | Yes |
| Overfill protection | Yes |
| Number of power levels | 9 |
Ergonomics | |
| Residual heat indicator | Yes |
| Built-in screen | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Control type | Touchscreen |
| Timer | Yes |
| Child lock | Yes |