Ceramic hob AKPO PKA 30 830/2 white with two cooking zones and touch control. Its elegant white design blends easily into the kitchen interior.
Ceramic hob AKPO PKA 30 830/2 white with two cooking zones and touch control. Its elegant white design blends easily into the kitchen interior.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Ceramic hob with two cooking zones and touch control. It stands out with an elegant white design that easily integrates into kitchen spaces.
Features | |
|---|---|
| Cables included | 3 x 1.5 mm2 |
| Features | Cable sold separately |
Design | |
| Number of electric cooking zones | Zone 2(s) |
| Stove type | Ceramic |
| Product color | White |
| Cooking zone shape (slow cooking) | Round |
| Cooking zone shape (normal) | Round |
| Device installation type | Built-in |
Power | |
| Connected power (electrical) | 1800W |
| AC input voltage | 220 - 240/ 380 - 415 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
Weight and dimensions | |
| Height | 44 mm |
| Depth | 520mm |
| Width | 300mm |
| Installation cavity depth | 48 cm |
| Installation cavity width | 26 cm |
| Installation cavity height | 4.4 cm |
Operation | |
| Number of pots/tins used at the same time | 2 |
Ergonomics | |
| Control type | Touchscreen |
| Management position | Upper front |
| Residual heat indicator | Yes |
| Child lock | Yes |