-
−2%
The Beko HILG 642C5 SB gas stove has four round heating zones with a total power of 7400 W. Its glass surface and integrated design with front rotary controls ensure convenient use.
The Beko HILG 642C5 SB gas stove has four round heating zones with a total power of 7400 W. Its glass surface and integrated design with front rotary controls ensure convenient use.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The Beko HILG 642C5 SB gas stove has four round cooking zones with a total connected power of 7400 W. It features a glass top, integrated design, and front rotary controls that ensure convenient use.
Design | |
|---|---|
| The shape of a conventional cooking zone | Round |
| Surface type | Glass |
| Product color | White |
| Stove type | Gas stove |
| Large cooking zone shape | Round |
| Soft-boiling zone shape | Round |
| Number of gas cooking zones | 4 zone(s) |
| Device installation | Integrated |
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
Power | |
| Input voltage | 220 - 240V |
| Frequency | 50Hz |
| Connected power (for gas) | 7400W |
Weight and dimensions | |
| Depth | 524mm |
| Weight | 14.5 kg |
| Width | 585 mm |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Height under work surface | 4.6 cm |
| Installation compartment depth | 49cm |
| Height | 55 mm |
Operation | |
| Gentle cooking zone | 1000W |
| Large cooking zone | 2900W |
| Conventional cooking zone | 1800W |
Ergonomics | |
| Controller position | Front / Upper front |
| Integrated display | No |
| Burner igniter | In the controller |
| Control type | Rotary |