The Beko HDCC 32200 X hob with two electric cooking zones and a ceramic surface ensures even heat distribution, allowing you to cook several dishes at the same time. Its compact dimensions allow it to be easily installed directly on the kitchen countertop.
The Beko HDCC 32200 X hob with two electric cooking zones and a ceramic surface ensures even heat distribution, allowing you to cook several dishes at the same time. Its compact dimensions allow it to be easily installed directly on the kitchen countertop.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The Beko HDCC 32200 X is an integrated ceramic hob with two electric cooking zones, designed for efficient installation in the kitchen. It ensures even heat distribution and easy cleaning.
Technical specifications:
Design | |
|---|---|
| Surface type | Glass-ceramic |
| Diameter of the stewing zone | 14 cm |
| Product color | Black |
| Conventional cooking zone | 1700W |
| Number of electric cooking zones | Zone 2(s) |
| Stove type | Ceramic |
| Braising zone | 1200W |
| Diameter of a conventional cooking zone | 18 cm |
| Number of cooking zones | Zone 2(s) |
| Device installation | Integrated |
| Frame color | Stainless steel |
Power | |
| Power | 2900W |
| Voltage | 16 A |
| AC input voltage | 220 - 240V |
| AC input frequency | 50Hz |
Weight and dimensions | |
| Package width | 350mm |
| Package weight | 4.6 kg |
| Installation compartment width | 27 cm |
| Width | 288 mm |
| Package depth | 540mm |
| Weight | 4.3 kg |
| Depth | 510mm |
| Installation compartment depth | 49cm |
| Package height | 140mm |
| Height | 95 mm |
Ergonomics | |
| Residual heat indicator | No |
| Easy to clean | Yes |
| Management position | In front |
| Timer | No |
| Child lock | No |
| Control type | Rotary |