- In stock
Bosch TWK8613P
Bosch TWK8613P



Bosch TWK8613P
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Model | Styline TWK8613P |
| Capacity | 1.5 liters |
| Weight | 1.674 kg, 2.04 kg. |
| Color | Black color |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Power | 2400W |
| Heating element | Disk |
| Brew filter | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Central connection | Yes |
| Power indicator | Yes |
| Temperature control level | 4 |
| Temperature control | Yes |
| Water level indicator | Yes |
| Cord storage compartment | Yes |
| Set temperature | 80 °C, 90 °C, 100 °C, 70 °C |
| Keep warm function | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Set temperature maintenance mode for up to 30 minutes |
| Length | 250 mm. |
| Width | 220 mm. |
| Height | 305 mm. |
| Country of manufacture | HK |