- In stock.
Juicer Proficook PC-AE 1156
Juicer Proficook PC-AE 1156



Juicer Proficook PC-AE 1156
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PROFICOOK, Proficook |
| Model | PC-AE 1156 |
| Hole diameter | 75 mm |
| Juice container capacity | 1 liter |
| Waste container capacity | 1.8 liters |
| Weight | 9.07 kg, 4.75 kg. |
| Color | Black, Silver |
| Housing material | Plastic |
| Power | 800W |
| Number of speeds | 5 |
| Drip stop system | Yes |
| Dishwasher safe | No |
| Purpose | For vegetables, Soft fruits, Hard fruits, Berries |
| Management | Sensory |
| Pusher | Yes |
| Included | vessel |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Non-slip feet |
| Length | 270 mm. |
| Width | 365 mm. |
| Height | 420 mm. |
| Country of manufacture | CN |