Esperanza EKJ002 juice maker Black,Stainless steel 500 W
Esperanza EKJ002 juice maker Black,Stainless steel 500 W









Esperanza EKJ002 juice maker Black,Stainless steel 500 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Overheat protection | Yes |
| Juice extractor | Yes |
| Easy to assemble | Yes |
| Cord length | 1.15 m |
| Juice container | Yes |
| Anti-drip function | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Safety switch | Yes |
| Dishwasher proof accessories | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Variable speed | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Food pusher | Yes |
| Control type | Buttons |
| Power | 500 W |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Bowl material | Metal |