Bosch MESM731M Slow juicer 150 W Black
Bosch MESM731M Slow juicer 150 W Black









Bosch MESM731M Slow juicer 150 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Pulp container capacity | 1.3 L |
| Product type | Slow juicer |
| Juice container capacity | 1 L |
| Rotational speed | 55 RPM |
| Pulp container | Y |
| Juice container | Yes |
| Power | 150 W |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Width | 370 mm |
| Weight | 4.9 kg |
| Products per pallet | 30 pc(s) |