Bosch MESM500W juice maker Slow juicer 150 W Black, White
Bosch MESM500W juice maker Slow juicer 150 W Black, White










Bosch MESM500W juice maker Slow juicer 150 W Black, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of speeds | 1 |
| Detachable juice container | Yes |
| Food pusher | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Anti-drip function | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Detachable pulp container | Yes |
| Juice container capacity | 1 L |
| Clear lid | No |
| Juice extractor | Yes |
| Cord storage | Yes |
| Product type | Slow juicer |
| Juice container | Yes |
| Pulp container | Yes |
| Locking system | Safety clamp |
| Power | 150 W |
| Depth | 152 mm |
| Height | 427 mm |
| Weight | 4.2 kg |
| Width | 152 mm |
| Housing material | Plastic |
| Filter material | Stainless steel |