Bosch MES3500 juice maker 700 W Black, Silver
Bosch MES3500 juice maker 700 W Black, Silver
Bosch MES3500 juice maker 700 W Black, Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Automatic pulp ejection | Yes |
| Bowl capacity | 1.25 L |
| Product colour | Silver, Black |
| Pulp container capacity | 2 L |
| Feeding tube diameter | 7.3 cm |
| Cord storage | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Power | 700 W |
| Weight | 4.5 kg |
| Filter material | Stainless steel |
| Warnings | Read the user manual before use., Do not immerse the device in water or other liquids., Keep the appliance and power cord away from hot surfaces. |