- In stock
Bosch MES25C0 juice maker Centrifugal juicer 700 W Cherry (fruit), Transparent, White
Bosch MES25C0 juice maker Centrifugal juicer 700 W Cherry (fruit), Transparent, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Feeding tube diameter | 7.3 cm |
| Juice container capacity | 1.25 L |
| Speed control type | Step |
| Automatic pulp ejection | Yes |
| Product type | Centrifugal juicer |
| Easy to clean | Yes |
| Cord storage | Yes |
| Variable speed | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Product colour | White, Translucent, White, Cherry (fruit) |
| Pulp container capacity | 2 L |
| Bowl capacity | 1.25 L |
| Power | 700 W |
| Weight | 4.3 kg |
| Cleaning brush | Yes |
| Filter material | Stainless steel |
| Warnings | Do not immerse the device in water or other liquids., Keep the appliance and power cord away from hot surfaces., Read the user manual before use. |