Tefal Ultimate Pure FV9845 iron Dry & Steam iron Durilium Autoclean soleplate 3200 W Black, Copper
Tefal Ultimate Pure FV9845 iron Dry & Steam iron Durilium Autoclean soleplate 3200 W Black, Copper



















Tefal Ultimate Pure FV9845 iron Dry & Steam iron Durilium Autoclean soleplate 3200 W Black, Copper
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Vertical steam function | Yes |
| Continuous steam performance | 60 g/min |
| Steam boost function | Yes |
| Product colour | Copper, Black |
| Auto power off | Yes |
| Type | Steam iron |
| Soleplate type | Durilium Autoclean soleplate |
| Water tank capacity | 0.35 L |
| Cord length | 3 m |
| Filling opening size | Extra large |
| Continuous steam | Yes |
| Steam boost performance | 260 g/min |
| Cordless | No |
| Anti-drip function | Yes |
| Stable heel rest | Yes |
| Anti-scale system | Yes |
| Precision tip | Yes |
| Variable steam | No |
| Spray function | Yes |
| Designed for travel | No |
| Power | 3200 W |