-
−2%
Tefal QT2020 1.1 L 2170 W Black, Copper
Tefal QT2020 1.1 L 2170 W Black, Copper
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Water tank capacity | 1.1 L |
| Product colour | Black, Copper |
| Cord length | 1.9 m |
| Hose length | 1.7 m |
| Variable steam | Yes |
| Number of settings | 3 |
| Power | 2170 W |
| Power plug type | Type C |
| Depth | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Weight | 15 kg |
| Height | 168 mm |
| Warnings | Be careful when using the device to avoid burns., Protect the device from contact with water to prevent electric shock., Do not leave the iron on unattended. |