-
−5%
Tefal Pro Express Ultimate II GV9721 1.2 L Durilium AirGlide Autoclean soleplate Red, White
Tefal Pro Express Ultimate II GV9721 1.2 L Durilium AirGlide Autoclean soleplate Red, White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Removable anti-calc collector | Yes |
| Continuous steam performance | 170 g/min |
| Water tank capacity | 1.2 L |
| Anti-calc collector | Yes |
| Heating time | 2 min |
| Anti-drip function | Yes |
| Product colour | Burgundy, White |
| Steam boost performance | 600 g/min |
| Locking | Yes |
| Maximum steam pressure | 7.9 bar |
| Automatic anti-calc | Yes |
| Vertical steam function | Yes |
| Number of settings | 3 |
| Soleplate type | Durilium AirGlide Autoclean soleplate |
| Width | 245 mm |
| Depth | 415 mm |
| Height | 296 mm |
| Weight | 5.34 kg |
| Cord length | 1.6 m |
| Power | 3000 W |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Products per pallet | 18 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |