-
−7%
Tefal FV9865E0 iron Dry & Steam iron Durilium Autoclean soleplate 3000 W Black, Gold
Tefal FV9865E0 iron Dry & Steam iron Durilium Autoclean soleplate 3000 W Black, Gold
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Descaling & cleaning | Yes |
| Steam boost function | Yes |
| Anti-scale system | Yes |
| Stable heel rest | Yes |
| Anti-drip function | Yes |
| Self-cleaning | No |
| Precision tip | Yes |
| Product colour | Black, Gold |
| Steam boost performance | 250 g/min |
| Continuous steam | Yes |
| Spray function | Yes |
| Designed for travel | No |
| Variable steam | Yes |
| Type | Dry & Steam iron |
| Vertical steam function | Yes |
| Continuous steam performance | 60 g/min |
| Water tank capacity | 0.35 L |
| Auto power off | Yes |
| Soleplate type | Durilium Autoclean soleplate |
| Power | 3000 W |
| Ergonomic design | Yes |