Jata TP500
Jata TP500


Jata TP500
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Performance | |
|---|---|
| Type: | Full-size ironing board |
| Foldable: | Y |
| Height adjustment: | Y |
| Castor wheels: | N |
| Cover material: | Cotton |
| Iron holder: | Y |
| Colour of product: | Purple |
| Assisted height adjustment: | Y |
| Non-slip feet: | Y |
| Weight & dimensions | |
| Board size (W x D): | 116 x 35 mm |
| Height (max): | 90 cm |
| Iron plate dimensions (WxD): | 290 x 200 mm |