- In stock.
Ironing system Tefal Pro Exp Ultimate GV 9620, black
Ironing system Tefal Pro Exp Ultimate GV 9620, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TEFAL, Tefal |
| Collection | Pro Express Ultimate |
| Model | GV 9620 |
| Color | Black color |
| Sole technology | Durilium AirGlide Autoclean |
| Power | 2600W |
| Automatic steam supply | Yes |
| Adjustable steam supply | Yes |
| Continuous steam supply | 180 g/min |
| Steam increase to | 65 g |
| Vertical steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 1.9 liters |
| Removable water tank | Yes |
| With nozzle | Yes |
| Descaling system | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Cable length | 1.7 m |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Heats up in 2 minutes |
| Weight | 6.611 kg. |
| Length | 447 mm. |
| Width | 284 mm. |
| Height | 344 mm. |
| Country of manufacture | FR |