- In stock.
Ironing system LauraStar Lift Xtra Titanium, titanium
Ironing system LauraStar Lift Xtra Titanium, titanium
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | LAURASTAR, LauraStar |
| Model | Lift Xtra Titanium |
| Length | 28 cm, 280 mm. |
| Width | 28 cm, 280 mm. |
| Height | 45 cm, 450 mm. |
| Weight | 5.5 kg, 5.5 kg. |
| Color | Various colors |
| Base material | Aluminum |
| Power | 2200W |
| Automatic steam supply | Yes |
| Adjustable steam supply | No |
| Continuous steam supply | 170 g/min |
| Vertical steam supply | Yes |
| Water tank capacity | 1.1 liters |
| Removable water tank | Yes |
| With nozzle | No |
| Vapor pressure | 3.5 Bar |
| Descaling system | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Cable length | 2.3 m |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | HU |