-
−5%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The Vileda Total Reflect Plus ironing board has a sturdy design and a spacious ironing surface, ideal for home use. Made from high-quality materials, it provides excellent heat resistance.
Weight and dimensions | |
|---|---|
| Product dimensions when closed (WxDxH) | 1710 x 450 x 75 mm |
| Table size (W x D) | 1300 x 440 mm |
| Height (max) | 97 cm |
| Weight | 6.65 kg |
Operation | |
| Child protection | Yes |
| Iron holder | Yes |
| Rim wheels | No |
| Type | Full-size ironing board |
| Product color | Multicolor |
| Height adjustment | Yes |
| Foldable | Yes |
Package contents | |
| Quantity | 1 |