-
−6%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Full-size ironing board with a reflective surface for efficient ironing. Adjustable height and sturdy frame construction for stability.
Weight and dimensions | |
|---|---|
| Board size (W x D) | 1200 x 380 mm |
| Dimensions when closed (WxDxH) | 1710 x 380 x 50 mm |
| Maximum height | 96 cm |
Operation | |
| Product color | Multicolored |
| Height adjustment | Yes |
| Suitable | For solar and steam irons |
| Road lock | Yes |
| Type | Full-size ironing board |
| Surface color | Patterned |
| Casters | No |
| Foldable | Yes |
| Cover color | Gray |
| Iron holder | Yes |
Package contents | |
| Quantity | 1 |