-
−6%
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Full-size ironing board with height adjustment (75-96 cm) and foldable design, ideal for efficient ironing. Sturdy construction and comfortable surface coating ensure comfort and durability.
Technical specifications: Weight 5.04 kg, table size 1200 x 380 mm, dimensions when closed 1630 x 400 x 50 mm.
Weight and dimensions | |
|---|---|
| Weight | 5.04 kg |
| Height (min) | 75 cm |
| Table size (W x D) | 1200 x 380 mm |
| Height (max) | 96 cm |
| Product dimensions when closed (WxDxH) | 1630 x 400 x 50 mm |
Operation | |
| Height adjustment | Yes |
| Foldable | Yes |
| Surface coloring | Patterned |
| Product color | Various colors |
| Type | Full-size ironing board |
| Rims | No |
| Material | Foam, Cotton |
| Leg material | Stainless steel |
| Iron holder | Yes |
Package contents | |
| Quantity | 1 |