Ironing Board Vileda Star
Ironing Board Vileda Star





Ironing Board Vileda Star
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Height (max) | 96 cm |
| Product dimensions when closed (WxDxH) | 1630 x 400 x 50 mm |
| Board size (W x D) | 1200 x 380 mm |
| Height (min) | 75 cm |
| Weight | 4.77 kg |
| Certification | TUV GS |
| Castor wheels | No |
| Material | Foam, Cotton |
| Height adjustment | Yes |
| Foldable | Yes |
| Product colour | Assorted colours |
| Type | Full-size ironing board |
| Legs material | Stainless steel |
| Surface coloration | Pattern |
| Iron holder | Yes |
| Quantity | 1 |