Ironing board Vileda Dimond Plus
Ironing board Vileda Dimond Plus


Ironing board Vileda Dimond Plus
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product dimensions when closed (WxDxH) | 1690 x 440 x 50 mm |
| Height (min) | 77 cm |
| Height (max) | 97 cm |
| Board size (W x D) | 1200 x 380 mm |
| Certification | TUV GS |
| Castor wheels | No |
| Iron holder | Yes |
| Surface coloration | Pattern |
| Material | Cotton, Sponge |
| Type | Full-size ironing board |
| Foldable | Yes |
| Legs material | Steel |
| Product colour | Assorted colours |
| Height adjustment | Yes |
| Quantity | 1 |